İSTİHDAMDA İKİNCİ ADIM

    İstihdama yönelik olarak yapılan ikinci toplantımız Cimcime Otel de Genel sekreterimiz Lokman Sarı'nın açılış konuşmasıyla gerçekleştirildi. 
   “İstihdam Seferberliği” adı altında İş-Kur’un öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıların ilki Borsamızda yapılmıştı.
    Halkın ve işverenlerin katılımı için ikinci defa yapılan toplantı Cimcime Otel Konferans Salonunda yapıldı.
     Toplantıya Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sıvacı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Zeynel Bahçeci, Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Sinan Yıldız, Şöforler Odası Başkan Vekili Sinan Bayram, Polatlı İş-Kur Şube Müdürü Ali Fuat Eren İle HAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Usta ve bazı işverenler katıldı.
Toplantı İş-Kur Danışmanı Mürşide Süleymanoğlu’nun bilgilendirmeleri ile başladı.
Süleymanoğlu, sunumunda KHK ile yapılan teşvikleri, temel amaçlarını, istihdam hizmetlerinin amaçlarını, pasif işsizlik ve işbaşı eğitim programı hakkında bilgiler verdi. İşverenlerin yeni istihdamlar yaratması durumunda oluşacak avantajlar ve teşvikler konusunda yapılması gerekenleri özetledi.
     Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan da, kısa konuşmasında, toplantının amacının istihdamı arttırmak olduğunu, konu ile ilgili her türlü soru ve cevabın odalarında ve Ticaret Borsası’nda cevaplanacağını söyledi. 
     Belediye Başkanı Özdemir Turgut’ta, organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti.Toplantının sona ermesinin ardından Kaymakam ve belediye başkanımız katılımcıların masalarına geçerek gündem hakkında istişarelerde bulundular.