İYAMAYA BORSAMIZI ZİYARET ETTİ

     Anayasa Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Ahmet İyimaya, referandum sürecini ve sonrasında olacak değişiklikleri anlatmak için Borsamızı ziyaret ettiler.
     Anayasa Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Ahmet İyimaya önce Anayasa değişikliğine neden ihtiyaç duyulduğunu anlattı, daha sonra da soruları cevapladı.
Borsamızda yapılan toplantıda söz alan Başkanımız konuşmasında, Borsa hakkında bilgi verdikten sonra, sulama ve ilçe ile ilgili yatırım istedi.
    Daha sonra söz alan Ahmet İyimaya konuşmasında özetle şunları söyledi; “Vatan ve millet yönetiminde milletin hakemliğine başvurulur. Bir dönüşüm noktasındayız. Kimine göre yanlış, ama bize göre de doğru yoldayız. Neden değişim istiyoruz? Bürokrasi ve vesayetten kurtulmak için istiyoruz. 15 Temmuz sonrasında bu değişim kaçınılmaz olmuştur. Ben kurucu üye olarak değişiklik tekliğini sundum. Atatürk’ün Cumhuriyet devriminden sonraki en önemli devrimdir bu değişim. Dünyadaki tüm sistemleri araştırdık, eksik yönlerini bulduk ve en iyi yönleriyle aldık. O nedenle bu sisteme herkesin destek vermesini bekliyoruz.”
İyimaya daha sonra partililerin referandum ve anayasa değişikliği ile ilgili sorularını cevapladıktan sonra toplantı sona erdi.
      Bizde kendilerine Borsamızı ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.