İSTİHDAM İÇİN BİR ARAYA GELİNDİ

      İşçi ve işverenleri ilgilendiren “İstihdam Seferberliği” konulu kahvaltılı istişare toplantısını STÖ Başkanları ile birlikte borsamız salonunda gerçekleştirdik.
      Kahvaltıda bir araya gelen Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Borsa Başkanımız Servet Özer, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Zeynel Bahçeci, Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sıvacı, Şoförler Odası Başkan vekili Sinan Bayram ve AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, konuyu bir kez daha masaya yatırdılar.
     Konu hakkında karşılıklı istişare şeklinde geçen toplantıda öne çıkan satırbaşları şu şekildeydi;
Kaymakam Hüseyin Göktürk; “Geldiğimden itibaren kısa sürede gördüm ki, Haymanalı iş değil maaş istiyor. İş gösterildiği zaman çeşitli mazaretlerle kaçıyor. Haymana için en uygunu tarımsal Organize Sanayi Bölgesi kurulmasıdır. Vekillerden bunu talep edebiliriz. Adımız Ankara ilçesi olduğu için yeterince teşvik alamıyoruz, ancak orta vadede bu düşünülebilir. Yer ve potansiyel olarak yapımız uygun.”
    Belediye Başkanı Özdemir Turgut; “İlçemize her türlü katkıyı sunacak tüm projelere belediye olarak destek vermeye hazırız. Suymuzun tanıtımı, milli park ve tuzim alanı ile ilgili çalışmalarımız, artı yolumuz bittiğinde ciddi manada bir atılım içerisinde olacağız. Burada üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız”
     Ticaret Odası Başkanı Ercan Özkan; “Geçen hafta İş-Kur ile protokolümüzü imzaladık ve talepleri almaya başladık. Buradaki toplantı amacımız, bunu daha fazla nasıl genişleterek, tam fayda sağlayabiliriz? Bunun çalışmasını yapmalıyız”
Toplantıda son olarak ileri bir tarihte işveren ve halk ile bir araya gelinerek daha kapsamlı bir istişare toplantısı yapılması kararlaştırıldı.